GK Forge LOTTO Rally Team na podium Karowej!

GK Forge LOTTO Rally Team na podium Karowej!
Jarosław i Marcin Szejowie zakończyli rywalizację w sezonie 2023 w znakomity sposób. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team ukończyła Ogólnopolskie Kryterium Asów na ulicy Karowej w centrum Warszawy na kapitalnym 3. miejscu. Jest to bodaj najważniejszy, najbardziej prestiżowy i najbardziej medialny odcinek specjalny w naszym kraju.
Rajd Barbórka rozpoczął się na Torze Słomczyn, kilkadziesiąt kilometrów pod Warszawą. Po dwóch przejazdach szutrowo-asfaltowej próby Jarosław i Marcin Szejowie zajmowali 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najszybsi bracia w Polsce podkręcili tempo na Torze Służewiec. Po dobrej jeździe załoga GK Forge LOTTO Rally Team awansowała na 5. miejsce w rajdzie.
Ze Służewca załogi przeniosły się na odcinek specjalny Polfa Tarchomin. Tam Szejowie po raz pierwszy wbili się na podium w stawce 33 niezwykle mocnych samochodów klasy R1. Rajd zakończył się przy siedzibie Automobilklubu Polski, na Autodromie Bemowo. Tam Szejowie w bezpośredniej, przepięknej walce w parze pokonali swoich rywali i ostatecznie ukończyli rajd na 5. miejscu, awansując bez większych problemów na Karową. To był najważniejszy, główny cel tego popołudnia.
Właśnie Ogólnopolskie Kryterium Asów na ulicy Karowej to najważniejszy punkt barbórkowego szaleństwa w stolicy. Kryterium nie jest zaliczane do rajdu – prowadzona jest tam osobna klasyfikacja. To najważniejszy, najbardziej popularny, najbardziej prestiżowy i najbardziej medialny odcinek specjalny w naszym kraju. Tam pomimo pogarszającej się pogody Szejowie uplasowali się na znakomitej 3. pozycji, stając jednocześnie na podium Karowej po raz drugi z rzędu.
Jarosław Szeja: – To niesamowite – po raz drugi z rzędu stajemy na podium Karowej. Trudno jest mi wytłumaczyć to, jak wielki to dla nas moment. Cieszę się, bo jesteśmy tutaj z naszymi partnerami. Jesteśmy tutaj również po to, aby promować nasz program społeczny Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska. A jak można promować cokolwiek w lepszy sposób, niż stając na podium Karowej – najbardziej prestiżowego i spektakularnego odcinka specjalnego w tym kraju. Jestem dumny z całego zespołu. Wykonaliśmy w ten weekend mnóstwo dobrej pracy.
Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Miasto Katowice, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Veolia, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska
Partnerami medialnymi są: motofakty.pl i sportowy24

KONTAKT

Koordynator projektu

Marcin Kobryń – 512 046 747
[email protected]

Ambasador akcji

Jarek Szeja – 508 113 131
[email protected]

Media Społecznościowe

Profil załogi

https://facebook.com/Szeja

Profil Miasta Katowice

https://www.facebook.com/Katowice.eu

Copyright © 2022 katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl