Jarosław Marcin Szeja Rally Team: w Rzeszowie: walka o ułamki sekund!

Czołowe polskie załogi, startujące w piątek i sobotę w Marma 31 Rajdzie Rzeszowskim zafundowały kibicom fascynujące sportowe widowisko, trzymające w napięciu do ostatnich metrów ostatniego,  11-tego odcinka specjalnego. Jadący Hyundaiem i20 R5 z numerem 10  Jarosław i Marcin Szejowie po raz kolejny pokazali, że na nawierzchniach asfaltowych znajdują się w ścisłej, krajowej czołówce.

Ustronianie zaatakowali od pierwszego piątkowego odcinka specjalnego Pstrągowa, gdzie zajęli 3 miejsce w stawce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas kolejnych odcinków Szejowie  nie opuszczali pierwszej piątki; o tym, jak wyrównana była rywalizacja w tym rajdzie świadczą różnice czasu pomiędzy poszczególnymi załogami z czołówki, wynoszące nawet dziesiąte części sekundy! 

Podczas widowiskowego wieczornego odcinka rozgrywanego w centrum Rzeszowa, załoga z Ustronia zajęła 2 miejsce, pierwsza piątka zmieściła się w niecałych dwóch sekundach!

Na koniec pierwszego dnia Jarek i Marcin zajmowali 4 miejsce w „generalce” RSMP, 

W sobotę przed południem rywalizacja w czołówce nadal była wyjątkowo wyrównana. Na niektórych odcinkach prędkości maksymalne dochodziły do 190 km/h i trzeba mieć wyjątkowo mocne nerwy, żeby w takim tempie pokonywać wąskie podkarpackie drogi. Znów różnice w czasie oscylowały w granicach 01 – 0,5 sekundy. Do ostatniej, liczącej trzy odcinki pętli, Szejowie przystępowali z trzeciego miejsca, wyprzedzając załogę Kacper Wróblewski/ Jakub Wróbel zaledwie o 1,1 sekundy! Przed załogami było jeszcze ponad 56 kilometrów rywalizacji. Walkę o pierwsze miejsce toczyły ze sobą załogi Skód Fabia Rally 2 EVO:  Grzegorz Grzyb/ Adam Binięda  i Sylwester Płachytka/ Jacek Nowaczewski, Jarek i Marcin ścigali się z bezpośrednimi konkurentami do trzeciego miejsca w rajdzie – załogą kolejnej Skody,  Wróblewski/ Wróbel. Mimo, iż w porównaniu z pierwszymi przejazdami odcinków Wysoka, Frysztak i Różanka Szejowie poprawiali czasy przejazdów z pierwszej pętli, nie udało się dogonić Skody; Wróblewski/ Wróbel zaatakowali, wygrywając dwa ostatnie odcinki i ostatecznie na mecie zameldowali się z minimalną przewagą 13,4 sekundy nad Szejami.. Kolejne załogi startujące w RSMP autami z kategorii Rally 2 pozostały daleko w tyle.

Jarosław  Szeja: Jesteśmy na mecie Marma 31 Rajdu Rzeszowskiego, na czwartym miejscu. Było już nawet  trzecie, tempo mieliśmy bardzo dobre, ale konkurencja miała trochę lepsze. Myślę, że tutaj zaprocentowało ich doświadczenie na tej trasie, którego nam trochę brakowało. Nie chcieliśmy ryzykować rozbicia samochodu, postanowiliśmy jechać równym, dobrym tempem i obronić to czwarte miejsce. Szykujemy się na kolejne rundy RSMP, rajdy Śląska i Wisły.

Marcin Szeja: Przede wszystkim walczyliśmy o podium, o trzecie miejsce i było to w zasięgu ręki. Kacpra mieliśmy dosłownie na widelcu, ale na ostatniej pętli nam uciekł. Moje gratulacje, bo jechał mega szybko, tak jak cała czołówka. Daliśmy z siebie 100%, dzięki dla całego zespołu za super robotę. Myślami już jestem na Rajdzie Śląska.

Klasyfikacja Generalna Marma 31 Rajdu Rzeszowskiego:

1.Grzegorz Grzyb/ Adam Binięda Skoda Fabia Rally 2 EVO 1:21:43,6

2. Sylwester Płachytka/ Jacek Nowaczewski Skoda Fabia Rally 2 EVO + 0:13,1 

3. Kacper Wróblewski/ Jakub Wróbel Skoda Fabia Raly 2 EVO + 0:43,4 

4. Jarosław Szeja/ Marcin Szeja Hyundai i20 R5 + 0:56,8 

5. Łukasz Byśkiniewicz/ Daniel Siatkowski Hyundai i20 R5 + 1:30,8 

Zapraszamy do odwiedzania strony www.szeja.com.pl  oraz profili w mediach społecznościowych.

Jarosław i Marcin Rally Team jest m.in. ambasadorem Miasta Katowice.

[Best_Wordpress_Gallery id=”39″ gal_title=”Rajd Rzeszowski 2022″]

KONTAKT

Koordynator projektu

Marcin Kobryń – 512 046 747
[email protected]

Ambasador akcji

Jarek Szeja – 508 113 131
[email protected]

Media Społecznościowe

Profil załogi

https://facebook.com/Szeja

Profil Miasta Katowice

https://www.facebook.com/Katowice.eu

Copyright © 2022 katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl