Łyżka dziegciu podczas Rajdu Podlaskiego

Jarek i Marcin Szeja nie zaliczą 41. Rajdu Podlaskiego do udanych. Załoga z Ustronia musiała zakończyć rywalizację na piątym odcinku specjalnym.
 
Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji było wiadomo, że Rajd Podlaski będzie wyzwaniem dla zawodników. W terminarzu RSMP w ostatnich latach było niewiele rund rozgrywanych na szutrze, a dodatkowo samą imprezę można uznać za „nową”, bo rajd powrócił do kalendarza najważniejszego polskiego czempionatu po 55 latach przerwy. Dlatego też zdecydowana większość zawodników nie miała żadnych wcześniejszych doświadczeń na odcinkach specjalnych wytyczonych wokół Białegostoku. 
 
Jarek i Marcin Szejowie nieźle rozpoczęli rywalizację w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czasy w czołowej dziesiątce, pozwoliły braciom z Ustronia zakończyć sobotę na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu.
 
Drugi etap zaczął się dla załogi GK Forge Rally Team od dziewiątego wyniku na odcinku Siekierki, jednak podczas drugiego przejazdu tej próby zawodnicy popełnili błąd i samochód zsunął się do rowu. Hyundai i20 R5 nie został mocno uszkodzony, jednak Jarek i Marcin nie byli w stanie wrócić na trasę i musieli wycofać się z rywalizacji. 
 
Jarek Szeja: – Niestety musimy zapłacić frycowe na szutrach i nabrać doświadczenia. Chciałem jechać jak najszybciej, walczyć z rywalami, jednak auto wpadło w taką „maź” i zostaliśmy w rowie. Nie uszkodziliśmy zbytnio rajdówki, ale nie udało nam się wrócić na trasę. Takie rzeczy się zdarzają, zwłaszcza że to dopiero nasz czwarty rajd na szutrze. Poza tym to mój pierwszy wypadek od jakiś pięciu lat. Trzeba przełknąć tą łyżkę dziegciu, przeanalizować błąd i nie powtórzyć go w przyszłości. Szkoda, że nie kończymy rajdu, ale z drugiej strony, wiem że nasze szutrowe tempo się poprawia, ale musimy je jeszcze ustabilizować.
 
Kolejną rundą RSMP będzie szutrowy ORLEN 78. Rajd Polski zaplanowany na 10-12 czerwca.
 
Punktacja RSMP po 41. Rajdzie Podlaski (runda 2 z 9):
 
1. Wróblewski/Wróbel 35 pkt
2. Grzyb/Sadowski 28 pkt
3. Kristensson/Johansson 24 pkt
4. Szeja/Szeja 20 pkt
5. Gabryś/Dymurski 17 pkt
6. Lubiak/Dachowski 15 pkt
7. Płachytka/Nowaczewski 13 pkt
8. Byśkiniewicz/Siatkowski 13 pkt
9. Sobczak/Włoch 9 pkt
10. Sroka/Kielar 7 pkt
 
W sezonie 2022 Jarka i Marcina Szejów wspierają: GK Forge, Agencja Pracy Future Group, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Katowice, Kowax, 2Brally.

[Best_Wordpress_Gallery id=”13″ gal_title=”Po Podlaskim”]

KONTAKT

Koordynator projektu

Marcin Kobryń – 512 046 747
[email protected]

Ambasador akcji

Jarek Szeja – 508 113 131
[email protected]

Media Społecznościowe

Profil załogi

https://facebook.com/Szeja

Profil Miasta Katowice

https://www.facebook.com/Katowice.eu

Copyright © 2022 katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl