Najszybsi bracia w Polsce zainaugurowali kampanię „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

20 października 2022 roku rozpoczęła się policyjna kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, mająca na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas inauguracji kampanii obecni byli m.in. bracia Szeja, Policja Śląska, czy przedstawiciele PZM Katowice oraz Automobilklubu Śląskiego. 

Odpowiednie oświetlenie pojazdów to jedna z najważniejszych kwestii w ruchu drogowym. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne są świata – ich stan techniczny, odpowiednie ustawienie wysokości, czy też emitowane natężenie. Odpowiednie oświetlenie pojazdu odgrywa ogromną rolę przez cały rok, ale jest szczególnie ważne w aurze jesienno-zimowej, kiedy częściej psują się warunki atmosferyczne.

Odpowiednio ustawione światła pomagają szybciej dostrzec przeszkodę, czy też pieszego i umożliwiają szybszą reakcję. Dlatego tak dużą rolę stanowi edukowanie w tym temacie. Dużą rolą w akcji odgrywają m.in. bracia Szeja, którzy aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach prowadząc m.in. akcję społeczną „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”.

Inauguracja akcji odbyła się na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Automobilklubu Śląskiego w Katowicach. Z mediami rozmawiali m.in. Jarosław Szeja, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Katowicach Pan Marek Głowania, czy Prezes Zarządu Automobilklubu Śląskiego Pan Andrzej Szkuta. 

W ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan swoich świateł oraz odpowiednio je ustawić na wybranych stacjach diagnostycznych. Taka możliwość pojawi się już 22 października, a później także 5 oraz 19 listopada.

Jarosław Szeja:Jestem nie tylko kierowcą rajdowym, ale również ambasadorem projektu „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”. Staramy się poprawiać bezpieczeństwo na drogach więc nie mogło nas zabraknąć przy akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Jako kierowca rajdowy doskonale wiem, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie samochodu. Działające i odpowiednio ustawione światła to również podstawa w rajdach samochodowych – dzięki nim szybciej widzę różnego rodzaju przeszkody, czy też „pułapki”. Mogę szybciej reagować. To ważne dla nas, ale również dla kibiców, którzy przez światła o wiele szybciej widzą samochód na trasie. Światła są równie istotne na drogach publicznych, w otwartym ruchu. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej robi się ciemno i częściej mamy złe warunki atmosferyczne. Odpowiednio działające światła to podstawa bezpieczeństwa na drogach. 

KONTAKT

Koordynator projektu

Marcin Kobryń – 512 046 747
[email protected]

Ambasador akcji

Jarek Szeja – 508 113 131
[email protected]

Media Społecznościowe

Profil załogi

https://facebook.com/Szeja

Profil Miasta Katowice

https://www.facebook.com/Katowice.eu

Copyright © 2022 katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl