Rok akcji „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” pełen sukcesów

2022 był pierwszym rokiem prowadzenia akcji „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”. W cyklu imprez i spotkań bracia Szejowie wspólnie z partnerami projektu starali się realnie wpłynąć na jakość bezpieczeństwa na polskich drogach. W tej materii wciąż bardzo wiele jest do poprawy, dlatego projekt potrzebny jest jak nigdy dotąd.

Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” powstała ze wspólnej inicjatywy zespołu rajdowego Jarosława i Marcina Szejów oraz Prezydenta Miasta Katowic Pana Marcina Krupy, który jest prekursorem pod kątem tego typu akcji i może być wzorem dla pozostałych. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację oraz popularyzację właściwych zachowań, przy czym niezwykle istotnym elementem jest sportowy autorytet i wizerunek najszybszych braci w Polsce.

Podczas pierwszej edycji projektu Szejowie przygotowali specjalne strefy i spotkania m.in. podczas Dnia Dziecka na katowickim rynku, Pikniku militarnego, World Urban Forum, czy Urodzin Miasta Katowic. Najszybsi bracia w Polsce przeprowadzili również cykl spotkań w szkołach a także szereg konferencji prasowych. Promowali akcję w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz na imprezach specjalnych, jak Barbórka Śląska, Rajd Barbórka w Warszawie, czy charytatywny mecz hokeja na lodzie. Wzięli też udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Nieocenione wparcie okazali partnerzy akcji, tacy jak Miasto Katowice, GK Forge – Kuźnia Przemysłowa, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Straż Miejska w Katowicach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, czy Polski Związek Motorowy. Już pierwsza odsłona „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” przyniosła spory sukces. Ale kolejne działania są teraz potrzebne jak nigdy dotąd! W kwestii bezpieczeństwa wciąż mnóstwo jest do poprawy.

Jarosław Szeja:Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” to dla nas niezwykle istotny projekt. Wszystkim nam leży na sercu nasze wspólne bezpieczeństwo. Wiemy, jak istotne jest edukowanie w tym temacie – nie tylko osób starszych, ale również młodzieży. Mam wrażenie, że wspólnie z naszymi partnerami, przede wszystkim z Prezydentem Miasta Katowic Panem Marcinem Krupą i Miastem Katowice wykonaliśmy doskonałą pracę. Jestem przekonany, że w 2023 roku nasza akcja przyniesie jeszcze większe efekty. Dostaję sygnały, że jest to potrzebne i że nasi partnerzy są zachwyceni postępami akcji. Niezmiernie nas to cieszy!

KONTAKT

Koordynator projektu

Marcin Kobryń – 512 046 747
[email protected]

Ambasador akcji

Jarek Szeja – 508 113 131
[email protected]

Media Społecznościowe

Profil załogi

https://facebook.com/Szeja

Profil Miasta Katowice

https://www.facebook.com/Katowice.eu

Copyright © 2022 katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl