ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W ramach obchodów tego dnia policjanci ruchu drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z mundurowymi komendy miejskiej z Częstochowy oraz kierowcą rajdowym Jarosławem Szeją i żużlowcem Mateuszem Świdnickim przeprowadzili na drogach Częstochowy akcję edukacyjno – profilaktyczną. Podczas kontroli drogowych stróże prawa oraz motorsportowcy apelowali o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Każdego roku w Polsce w wypadkach drogowych ginie ponad 2000 osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie oraz kierowcą rajdowym Jarosławem Szeją i żużlowcem Mateusz Świdnickim przeprowadzili wczoraj na drogach Częstochowy działania edukacyjno – profilaktyczne, podczas których przestrzegali przed łamaniem przepisów ruchu drogowego i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Za pomoc dziękujemy również Partnerowi zrealizowanego na tą okazję klipu – Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii.

[Best_Wordpress_Gallery id=”48″ gal_title=”ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH”]

KONTAKT

Koordynator projektu

Marcin Kobryń – 512 046 747
[email protected]

Ambasador akcji

Jarek Szeja – 508 113 131
[email protected]

Media Społecznościowe

Profil załogi

https://facebook.com/Szeja

Profil Miasta Katowice

https://www.facebook.com/Katowice.eu

Copyright © 2022 katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl